Menü Kapat

2020’de Yasaklı Sitelere Giriş En İyi 10 Ücretsiz VPN

Hiç şüphe yok ki, Sanal Özel Ağlar veya VPN’ler her elektronik kullanıcının kullanması gereken en önemli şeylerden biridir. Bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler gibi internete bağlı cihazlar artık bilgisayar korsanlarının başlıca kurbanı ve sizi yakalamak için sadece bir şansa ihtiyaç duyuyorlar.

VPN’ler yalnızca sizi anonim yapmakla kalmaz, aynı zamanda size bir miktar güvenlik de verebilir. Tabii ki, IP Adresinizi VPN’lerle gizleyebilirsiniz, ancak VPN’ler trafiği şifrelemek için de kullanılır. Ancak, orada bulunan popüler VPN servis sağlayıcılarının çoğu bir premium plan sunuyor ve premium paketlerin fiyatları oldukça pahalı.

Bu nedenle kullanıcılar ücretsiz VPN hizmetleri ararlar. Şimdi, internette ücretsiz VPN arıyorsanız, ücretsiz VPN hizmeti veren tonlarca site bulacaksınız. Ancak, bu ücretsiz VPN’ler aslında size çok pahalıya mal olabilir. Bu nedenle, herhangi bir VPN hizmeti seçmeden önce bu makaleyi mutlaka okuyun.

2020’de En İyi 10 Ücretsiz VPN

İşleri biraz kolaylaştırmak için 2019’un en iyi tamamen ücretsiz VPN hizmetlerinden bazılarını listeleyeceğiz. Bu VPN uygulamaları güvenilirdir ve endişelenmeden kullanabilirsiniz. Şimdi, 2020’nin en iyi ücretsiz VPN hizmetlerinden bazılarına göz atalım.

1. ExpressVPN

ExpressVPN premium bir VPN uygulamasıdır, ancak ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Servis sağlayıcı, tüm premium özelliklerini kullanabileceğiniz 30 günlük bir deneme süresi sunar. Sadece bu değil, ExpressVPN ayrıca herhangi bir soru sormanıza gerek kalmayacağınız 30 günlük bir para iade garantisi sunuyor. ExpressVPN ile ilgili en güzel şey, 148 konumda bulunan 20000’den fazla sunucu sunmasıdır. ExpressVPN’i kullanırken tarama hızı da oldukça hızlıdır ve fiyatlandırması için tam bir adalet sağlar.

2. HostpotShield

Hotspot Shield, listedeki muazzam hızlı hızlı sunucuları ile bilinen en iyi ücretsiz VPN uygulamasıdır. Hotspot Shield, kullanıcıların her gün 500 Mb veri harcayabileceği ücretsiz bir sürüme sahiptir. Birinci sınıf bir amaç için iyi çalışır, ancak ülke seçiminde birkaç sınırlama vardır. Bunun dışında ücretsiz sürüm reklamları da gösterir. Ancak, servis sağlayıcı hiçbir kayıt politikası sunmuyorsa, bunlar göz ardı edilebilir.

3. Windscribe

Windscribe, kısa bir süre içinde çok popüler hale gelen listede en iyi VPN hizmetidir. Windscribe, bir VPN bölümünde yeni gelen ve harcayabileceğiniz 500MB ücretsiz veri sunuyor. Windscribe ile ilgili en iyi şey, herhangi bir bağlantı günlüğü, IP Damgası veya ziyaret edilen siteyi saklamadığını iddia etmesidir. Aylık plan da oldukça uygun fiyatlı ve sadece Windscribe ile bir hesap oluşturarak 1 aylık ücretsiz deneme süresini kullanabilirsiniz.

4. ProtonVPN

ProtonVPN, listede hem ücretsiz hem de ücretli planları olan başka bir harika VPN uygulamasıdır. ProtonVPN’in en güzel yanı bant genişliğine herhangi bir kısıtlama getirmemesidir. Bu, sınırsız verileri ücretsiz olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, ücretsiz sürüm konum ve bağlı cihazlara bir sınır koyar. Ücretsiz sürümle, yalnızca üç konuma bağlanabilir ve yalnızca tek bir cihazda kullanabilirsiniz. Bunun dışında ProtonVPN ücretsiz reklamları ve şu anda kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz VPN hizmetlerinden birini göstermiyor.

5. Hide.me

Hide.me, listedeki kullanıcılara ayda 2 GB ücretsiz veri sunan başka bir harika VPN uygulamasıdır. Bağlı cihazların ve konumların da sınırları olduğundan, veri sınırı burada tek sınırlama değildir. Ücretsiz sürüm ile yalnızca üç sunucu konumuna bağlanabilirsiniz. Neyse ki, Hide.me herhangi bir kısıtlama olmadan tüm premium sunuculara erişebileceğiniz 7 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Yani, Hide.me, şu anda kullanabileceğiniz Windows için başka bir en iyi ücretsiz VPN’dir.

6. TunnelBear

TunnelBear, bugün kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz VPN hizmetlerinden biridir. TunnelBear ile ilgili en güzel şey, muhteşem görünen arayüzü. Bil bakalım ne oldu? TunnelBear’ın ücretsiz sürümü ile 22’den fazla ülkede bulunan sunuculara bağlanabilirsiniz. Sadece bu değil, tarama hızı ve güvenliği de yüksek. Ancak, TunnelBear ücretsiz sürümü kullanıcılara her ay sadece 500Mb ücretsiz veri sunar.

7. PrivateTunnel

PrivateTunnel, Windows, Android, iOS ve Mac dahil olmak üzere neredeyse tüm büyük platformlarda bulunan başka bir en iyi VPN uygulamasıdır. PrivateTunnel’in ücretsiz bir planı yoktur, ancak tüm premium özellikleri ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 1 aylık ücretsiz deneme sağlar. PrivateTunnel ile ilgili en iyi şey, geniş bir müşteri yelpazesine sahip olması ve kullanımı gerçekten çok basit olmasıdır. Ancak, konum söz konusu olduğunda sınırlı bir seçenek vardır ve sunucu performansları tutarsızdır.

8. Opera

Opera muhtemelen listede en garip olanıdır, ancak özellikleri nedeniyle listede olmayı hak ediyor. Opera’nın son sürümü ücretsiz bir VPN ve reklam engelleyici sunuyor. Ücretsiz VPN tarayıcıda çalışır ve anonim tarama için mükemmeldir. Bu nedenle, VPN amaçları için başka bir üçüncü taraf uygulaması yüklemek istemiyorsanız, Opera tarayıcısı sizin için en iyi seçim olabilir. Opera VPN, Windows bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en iyi VPN’dir.

9. OpenVPN

OpenVPN, listedeki doğası gereği açık kaynaklı olan en eski VPN Hizmetlerinden biridir. OpenVPN’in en güzel yanı, tamamen ücretsiz olması ve kullanıcılara çok çeşitli hizmetler sunmasıdır. OpenVPN, ücretsiz planın test amaçlı olduğunu ispatlasa da, kişisel kullanım için kullanılabilir. Bu nedenle, OpenVPN kesinlikle düşünebileceğiniz en iyi ücretsiz VPN Hizmetlerinden’dir.

10. freelan

freelan, listedeki kullanıcılara geniş bir özellik yelpazesi sunan en iyi ücretsiz VPN hizmetidir. Freelan ile ilgili en iyi şey, topluluk destekli ve % 100 ücretsiz olmasıdır. Esneklik söz konusu olduğunda, freelan’ın birden fazla ağ seçeneği vardır ve istemci-sunucu, eşler arası ve karma bağlantı seçenekleri sunar.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir