Menü Kapat

En İyi İnternet Tarayıcısı 2020

Teknoloji devi Google’ın tanınmış web tarayıcısı tabii ki tahmini olarak %60 kullanım oranıyla en çok kullanılan tarayıcı olan Chrome’dan bahsediyorum. Başarısı, basit, aynı zamanda çok ilginç özellikler sunan hızlı bir tarayıcı olmasından kaynaklanıyor. Gerçek şu ki, internette bulunan tarayıcıların hepsi mükemmel değil, bu yüzden herkesi memnun etmeyecek. Chrome gibi ücretsiz ve teknoloji devi Google’ın web tarayıcısında bulunmayan özelliklere sahip birçok tarayıcı var, bir liste yapıyor olsaydık en iyi internet tarayıcısı 2020 listemizde 1. sırada tabii ki Chrome var.

Belki diğer tarayıcılar, karşılaştırdığımızda Chrome kadar iyi değil, fakat kendilerini benzersiz kılan özellikler sunuyorlar. Öte yandan teknoloji devi Google‘ın internet tarayıcısının, tabii ki Chrome’un Google ile entegrasyonu çok güçlü, veri topluyor ve bunları Google sunucularına gönderiyor, dolayısıyla gizliliğimiz de korunmuş oluyor. Ciddi olduğumuzu görmek için listeye Internet Explorer’ı eklemeyeceğiz. Şimdi fazla zaman kaybetmeden başlayıp en iyi tarayıcılar listesini keşfetmeye başlayın

En İyi İnternet Tarayıcısı 2020

1-Google Chrome

2-Mozilla Firefox

3-Opera

4-Microsoft Edge

5-Safari

6-Maxthon

1- Google Chrome

Chrome: En İyi İnternet Tarayıcısı 2020

Teknoloji devi Google’ın web tarayıcısı tabi ki Chrome’un performansı fena değil fakat diğer tarayıcılardan çok daha fazla RAM kullanıyor. Dolayısıyla teknoloji devi Google, hafızada açtığımız ve bir süredir kullanmadığımız sekmelerin olmaması gibi tarayıcının hafıza yönetimini daha verimli hale getirmek için son sürümlerinde bazı farklılıklar yaptı.

Her şeye rağmen, performans hala çok iyi değil, özellikle eski bir bilgisayarınız varsa ve aynı anda çok sayıda sekme açık olanlardan biriyseniz. Sebepleriniz ne olursa olsun, burada en iyi alternatifleri bulacaksınız, bu yüzden size en uygun olanı seçmenize yardımcı olmak için bunları tek tek açıklayacağız. .

2. Mozilla Firefox

En İyi Google Chrome Alternatifleri
En İyi İnternet Tarayıcısı 2020

Firefox tarayıcısı, çok daha az veri tükettiği ve çok dikkat çekici özelliklere sahip olduğu için hiç şüphesiz en üst konumlarda olmayı hak ediyor. Hafif bir tarayıcı olmasının yanı sıra, teknoloji devi Google Chrome’a ​​çok benzer özelliklere sahiptir ve bu da onu harika bir alternatif haline getirir. RAM konusunda endişelenmeden Chrome’dan çok daha fazla sekme açabilirsiniz.

Belki de en iyi özellikler şüphesiz gizlilik seçenekleridir. Tüm verileriniz, her türlü saldırıya veya kötü niyetli girişime karşı korunmak üzere şifrelenecektir, ancak belirli verileri kimin ifşa etmesini istediğinizi de özelleştirebilirsiniz.

3. Opera

Opera: En İyi Google Chrome Alternatifleri
opera: En İyi İnternet Tarayıcısı 2020

Benzer bir şey arıyorsanız, Opera, Chrome’a ​​başka bir harika alternatif olabilir. Chrome gibi Opera da Chromium’a dayalıdır, bu nedenle özellikleri benzerdir. Opera hakkında sevdiğim bir şey, harika bir göz atma deneyimini sürdürürken sistem kaynaklarını etkili bir şekilde yönetme becerisidir.

Bu tarayıcı, Firefox’tan bile daha hafiftir. Tarayıcı, verilerinizi tarayarak en çok ziyaret ettiğiniz internet sayfalarına hızlı bir erişim sağlayacağından, teknoloji devi Google’ın web tarayıcısının, tabii ki Chrome’un da en son sürümlerine entegre ettiği bir özellik.

Opera ayrıca, diğer tarayıcıların sunmadığı bir Turbo moduna sahiptir. Bu mod etkinleştirildiğinde, Opera tarafından erişilen tüm bilgiler, boyutunu küçültmek için sıkıştırılır.

4. Microsoft Edge

Edge: Opera: En İyi Google Chrome Alternatifleri 2019
Microsoft edge: En İyi İnternet Tarayıcısı 2020

Teknoloji devi Microsoft’un tabiki en son tarayıcısı Microsoft Edge, Windows 10 kullanıyorsanız Chrome’a ​​güzelbir alternatif olabilir. Ancak bunu yalnızca Microsoft işletim sisteminde, tabii ki Windows 10’da kullanabilirsiniz. kullanmıyorsanız bu bölümü atlayın.

Chrome kadar iyi bir internet tarayıcısı değil, fakatbazı özel özelliklere sahip ve aynı zamanda hızlı bir tarayıcı. Farklı temaları kullanabilir ve ana sayfayı ve değişik sekmeleri tamamen özelleştirebilirsiniz. Hatta listeleri oluşturabilir ve sayfaları, yer imi listesine eklemek veya çok sayıda sekme açmak zorunda kalmadan, daha sonra bakmak için tek bir tıklamayla önünüze ekleyebilirsiniz.

5. Safari

Safari: En İyi Google Chrome Alternatifleri 2019
Safari: En İyi İnternet Tarayıcısı 2020

Bir Macbook bilgisayar kullanıcısıysanız, varsayılan tarayıcınızın Safari olduğuna iddaya gireriz. Bir Apple cihazınız varsa, başka alternatifler aramak yerine bu tarayıcıyı açıkça seçmelisiniz.

Teknoloji devi Safari, var olan en hızlı ve en sağlam web tarayıcılarından biri olduğu için, yaratıldığı bilgisayarda bir cazibe gibi çalışıyor. Bildiğiniz gibi, biri kodu olabildiğince çok cihazla uyumlu hale getirmek yerine benzersiz bir mimari için programladığında, her zaman mükemmel sonuçlar elde edilir. Safari’nin neredeyse tüm senaryolarda Chrome ve Firefox’tan daha hızlı ve bazılarına göre en hızlı internet tarayıcısı olmasının sebebi de budur.

6. Maxthon

En İyi İnternet Tarayıcısı 2020

Maxthon, Chrome ve Firefox’un bir karışım olarak düşünülebilecek başka bir internet tarayıcısıdır. En dikkat çekici detay da, mükemmel uyumluluğu ve Bulut depolama alanıdır. Tüm navigasyon verilerinin tüm cihazlarınızda senkronize edilebilmesi için tasarlanmıştır.

Hem çerezler hem de geçmiş ve önbellek bir bulut depolama hizmeti kullanılarak senkronize edilecektir. E-posta ile yollamak zorunda kalmadan, herhangi bir cihazınıza çok basit bir şekilde veri gönderebilirsiniz, bu da çoğumuzun yaptığı gibi. Örneğin bir görüntü seçerseniz, birkaç tıklama ile depolama hizmetinde saklayabilir ve tüm cihazlarınızda etkin hale getirebilirsiniz.

Ayrıca, göz atma verileri doğrudan bütün cihazlarınızla senkronize edilecek olan Bulut depolama sekmelerini de açabilirsiniz, böylece akıllı telefonunuzu kullandığınızda, her şeyi masaüstü bilgisayarınızda bıraktığınız şekliyle basitçe bulabilirsiniz. Elbette baktığımız şeye dikkat etmeliyiz veya bazı durumlarda bu seçeneği devre dışı bırakmalıyız.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir