Menü Kapat

Google Chrome Bildirim Kapatma

Kabul edelim; İnternette dikkatimizi dağıtan birçok şey var. Pop-up reklamlar, afişler, yer paylaşımları vb. Şeyler genellikle web’de gezinme deneyimimizi bozar. Bu küçük şeyler rahatsız edici olabilir, özellikle de önemli işler yapıyorsanız.

Ayarları değiştirip birkaç uzantı yükleyerek Google Chrome’un tüm bu dikkat dağınıklığından hızla kurtulabilirsiniz. Bu nedenle, bu makalede, Chrome’un tüm dikkat dağıtıcı unsurlarını ortadan kaldırmak için en iyi yöntemlerden bazılarını paylaşmak üzereyiz. Google chrome bildirim kapatma için doğru yerdesiniz.

Google Chrome Bildirim Kapatma

Bu yöntemleri izleyerek, açılır bildirimleri, reklamları, web izleyicileri, masaüstü bildirimlerini, katmanları ve çerez bildirimlerini kaldırabileceksiniz. Öyleyse kontrol edelim.

1. Açılır Bildirimlerin Kaldırılması

Çok fazla siteden açılır bildirimler alıyorsanız, Google Chrome Bildirimlerini devre dışı bırakmanız gerekir. Aşağıda verilen basit adımlardan bazılarını izleyin.

Adım 1. Her şeyden önce, Chrome tarayıcısını açın .

Adım 2. Şimdi sağ üstte bulunan 3 nokta simgesine tıklayın ve ‘Ayarlar’ı seçin

Adım 3. sol taraftaki menüden ‘Gizlilik ve Güvenlik’i seçin

Adım 4. Şimdi ‘ Site Ayarları’ seçeneğini arayın .

Adım 5. Site Ayarları’nda ‘Bildirimler’ seçeneğini arayın .

Adım 6. Bildirim sayfası, geçmişte izin verdiğiniz veya engellediğiniz tüm siteleri listeleyecektir.

Adım 7. Chrome bildirimlerini kapatın, ‘Siteler bildirim göndermek isteyebilir’ seçeneğini etkinleştirin . Ayrıca, ‘Daha sessiz mesajlaşma kullan’ seçeneğini etkinleştirin .

Not: Bildirim iznini iptal etmek için ‘izin verilenler’ listesini de kontrol edebilirsiniz . Siteyi ‘İzin Verilenler’ listesinden kaldırmanız yeterlidir.

Tamamlandığında, her site size bildirim göndermeden önce soracaktır. Daha sessiz mesajlaşma seçeneği, bildirim istemlerinin sizi rahatsız etmesini engeller.

2. Reklamları Engelle

Bu pop-up ve banner reklamlardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Evetse, bunun için Google Chrome AdBlocker uzantısını kullanmanız gerekir. Tüm Google Chrome reklamlarından kurtulmak ve engellemek için AdBlock Plus veya AdGuard AdBlocker gibi uzantıları kullanmanız gerekir .

Bu yöntemlerle, tüm Google Chrome’un dikkat dağıtıcı unsurlarını kaldırabilirsiniz. Bu uzantılardan birini aktif ettiğinizde reklamlar engellenir. Ayrıca, Chrome bildirimleriniz üzerinde tam kontrol sahibi olacaksınız. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur ve internette gezinirken dikkatinizi dağıtan şeyleri engelleyebilir! Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla da paylaşın.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir