Menü Kapat

iTunes Telefonu Görmüyor Sorunu Çözümü

Windows 10 ya da Mac bilgisayarınızda fotoğraf uygulamasını kullanarak iPhone’daki fotoğrafları yedeklemek için iTunes programını kullanır. Kullanıcıların bazıları iTunes Telefonu Görmüyor hatası alabilir.

Telefonu bilgisayara taktığınızda, iTunes programı otomatik olarak başlar ve telefonu senkronize eder (her zamanki ve beklendiği gibi). Fakat, bilgisayar iPhone ile ne yapmak istediğimi sormuyor ve itunes programında telefon simgesi gözükmüyor ise kontrol etmeniz gereken bazı işlemler vardır.

iTunes iPhone’u Görmüyor Sorunu Çözümü

İlk başta telefon kilidinizin açık olup olmadığını kontrol edin eğer telefon kilitliyse telefon ve bilgisayar arasındaki bağlantıyı kesin daha sonra kilidi açıp tekrar bağlayın. iPhone telefonunuzun Aygıt Yöneticisi’nde (Windows tuşu + X’e basarak) “taşınabilir aygıt” listelenip listelenmediğini kontrol etmeniz gerekir. Eğer bilgisayar telefonu gördüyse Aygıt Yöneticisi penceresinde (Windows tuşu + X’e basarak), “Apple Mobil Aygıt USB Sürücüsü” listelenir.

iPhone Bilgisayara Bağlanma Programı

Windows ya da Mac OS bilgisayarınızda İTunes programının en son sürümünün kurulu olduğundan emin olun . Bunun için iTunes > Yardım > Güncellemeleri denetle yolunu izleyin. iTunes günceldir ekranı gelirse diğer adıma geçin.

Cihazınızın Ana ekranda açık olduğundan emin olun. Herhangi bir ” Güven ” uyarısı varsa , cihaza güven butonunu seçin. Bu sayede bilgisayar iphone depolama alanında mevcut olan dosyalara erişim sağlayabilir.

Aygıt yöneticisinde taşınabilir aygıtlar listesinde Apple mobile device USB drivers yoksa kullandığınız lightning kablosunun sağlam olup olmadığını kontrol edin.

itunes telefonu görmüyor

Apple iPhone seçeneğine sağ tıklayıp özellikler penceresini açın.

itunes son sürüm

Apple iPhone özellikleri penceresini açtıktan sonra önce “sürücü” butonuna daha sonra da “sürücüyü güncelleştire” tıklayın.

iTunes iphone’ u görmüyor

Sürücüleri güncelleştir penceresine geldiğinize göre bilgisayarımdaki sürücülere göz at seçeneğine tıklayın. C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers klasörüne gidin. Bu kısımda aynı dosya yolunun olduğuna emin olduysanız ileriye basın. (farklı dosya yolu seçiliyse değiştirin.)

Apple Mobile Device USB Driver

Apple cihazınız artık iTunes içinde başarıyla algılanmalıdır. Bu sayede iTunes Telefonu Görmüyor sorununuz çözülecektir.

Hizmetlerin Çalıştığından Emin Olun

” Başlat ” düğmesini seçin, ” services.msc ” yazın ve ardından ” Enter ” tuşuna basın . Aşağıdaki hizmetlerin otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlandığından ve başlatıldığından emin olun:

  • iPod Hizmeti
  • Apple Mobil Cihaz Hizmeti
  • Bonjour Hizmeti

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir