Menü Kapat

Modem Geçmişine Bakma

Birçok insan modem geçmişine bakma imkanının olup olmadığını yani modem geçmişi diye bir şey var mı merak ediyor. Öncelikle günümüzde milyonlarca insan internet kullanıyor. Türkiye’de insanlar günde 4 saatini sosyal medyaya girerek geçiriyor. İnsanlar çeşitli sosyal medya platformlarında (instagram, youtube, facebook, twitter, pinterest) çok fazla vaktini harcıyor. Tüm bunları yapmak için sadece telefonun interneti yetmediğini göze alırsak ev interneti olmazsa olmaz haline geliyor.

2019 ocak ayı itibariyle ev internetlerinde adil kullanım kotası kalktı ve internet tamamen sınırsız hale geldi. Kullanıcılar adil kullanım kotasız internet sayesinde youtube, facebook, instagram, twitter gibi platformlara kotaya takılmadan kolay bir şekilde girmeye başladı. Ev ya da işyerlerine kurulan wifi modem sayesinde wireless ağının şifresini girerek kablosuz internete ulaşım sağlanıyor.

Modem Geçmişi Nasıl Silinir?

Ev veya iş yerlerinde kullanılan modemlerde geçmişe bakma imkanı var mı? Modemin marka modeli ve tipine göre fark etmekle birlikte modem arayüzünde modem trafik yöneticisi adı altında giriş kayıtlarına modem geçmişine bakma işlemini yapabilirsiniz.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir