Menü Kapat

Netflix Party Google Chrome

Evde sıkışıp kalmış olabilirsiniz ve her zamankinden daha fazla Netflix izliyor da olabilirsiniz, ancak bu tek başına izlemeniz gerektiği anlamına gelmez. Netflix Party mobile nasıl yapılır? Netflix Party nasıl yapılır aşağıda açıklanmıştır.

netflix party indir

Netflix Party salgınla evde sıkışıp kalırken size yardımcı olabilecek ortamlardan biridir. Tüm sorunları çözmese de, en azından Netflix dizilerini ve filmlerini arkadaşlarınızla beraber izlemenize izin verecektir.

Covid-19 pandemik süreçte işlemlerini durdurmak zorunda olan mağaza ve ofisleri ile, birçok işletme ve endüstriler üzerinde muazzam bir baskı altına aldı. Bunun birkaç istisnasından biri , evde daha fazla kullanıcı olduğu gibi online platformlar olmuştur. İnsanların ellerinde daha fazla bilgisayar telefon tablet olduğu için, video ve müzik akışı etkinliklerde bir artış görmüştür. Netflix, bir video hizmetinin merkezi olduğu için, yalnızca kullanıcılarda ve izlenen saatlerde bir artış görmedi, aynı zamanda en son çeyrek sonuçları yeni abonelerin rekor seviyede olduğunu gösterdi .

Netflix Party, kullanıcıların arkadaşları ile şovları ve filmleri uzaktan izlemelerini sağlar. Sadece farklı konumlarda oynatmayı senkronize etmekle kalmaz, aynı zamanda bir grup sohbeti de ekler, partiye katılan herkesin ekranda neler olduğunu tartışmasına izin verir. Bu bir Chrome uzantısıdır ve Netflix Partisi şu anda yalnızca Google Chrome tarayıcısıyla uyumlu olduğu için bazıları için en büyük dezavantajı olacaktır . Bununla ilgili herhangi bir sorun olmaması durumunda, uzantı Chrome Web Mağazası’ndan indirilebilir .

netflix party telefon

Netflix Party Nasıl Yapılır?

Başlamak ve özelliği kullanmak oldukça basittir. Diğer Chrome uzantılarına benzer şekilde Netflix Party, tarayıcının araç çubuğuna bir simge ekler ve bu ana kontrol panelidir. Uzantı tamamen arka planda çalışır ve bu yaklaşımın yararı, herhangi bir Netflix giriş detayını uzantıyla paylaşmanız gerekmemesidir. Bunun yerine, uzantı Google Cast’in çalışma biçimine çok benzer bir şekilde çalışır. Kullanıcılar Netflix web sitesine (Netflix uzantısının yüklü olduğu Chrome tarayıcısı üzerinden) gider ve izlenecek bir Netflix dizisi veya şovu seçer . Aslında, bir kullanıcı Netflix ana sayfasına geldiğinde, uzantının kullanıma hazır olduğunu belirten “NP” simgesinin (beyazdan kırmızıya) rengini değiştirdiğini fark eder.

Bir video sıraya alındığında, yapılacak tek şey başkalarını davet etmektir. Bunu yapmak için, kırmızı “NP” simgesine tıklayın ve “Partiyi Başlat” seçeneğini seçin. Bu, grup akışı oturumunu parti akışıyla paylaşılan tarayıcı içerikleriyle yeniden başlatacaktır – yine, Cast uzantısını kullanarak Netflix’i bir tarayıcıdan TV’ye yayınlarken nasıl çalıştığına benzer. “Partiyi Başlat” seçeneği seçilir seçilmez, uzantı benzersiz bir URL oluşturur ve Netflix partinize katılmak için seçtiğiniz bu özel birkaç kişiyle paylaşılabilecek olan budur. VIP parti misafirleri bağlantıyı tıkladığında, Netflix’e yönlendirilecekler ve tüm katılımcıların aktif bir hesabı varsa, sohbet ve video akışları senkronize edilmiş olarak da girip izlemeye başlayabilecekler.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir