Menü Kapat

Pubg Mobile Sistem Gereksinimleri

Son günlerin popüler oyunu olan Pubg’ nin mobil versiyonu çıkmasıyla birlikte artık telefondan oynanıyor. İnsanlar bilgisayara gerek olmadan akıllı telefonlarından kolay bir şekilde arkadaşlarıyla ya da tek başına pubg oynayabiliyor. Aynı zamanda Pubg Mobile oyununu rahat bir şekilde oynayabilmek için cihazınızın donanımsal olarak belli bir seviyede olması gereiyor. Pubg Mobile oynamak için sahip olmanız gereken minumum sistem gereksinimlerini sizler için araştırdık.

Pubg Mobile için en iyi oyun performansına sahip olmak için kesintisiz bir internet bağlantınızın olması gerekiyor. Aynı zamanda telefonunuzun Android versiyonu 5.1 ve üstü, cihazın raminin en az 3 gb ve üstü olması gerekiyor.

Snapdragon: Snapdragon işlemciye sahipseniz 625, 650, 652, 653, 660, 835 ve üstü.
Apple: A9, A9X, A10, A11
Mediatek: P10, Mt6795, Mt6797, X10, X25 veya X30 ve üstü

İphone İçin Pubg Uyumlu Telefonlar Listesi

İphone 5, 5s, 6, 6s, 6 plus, 6s plus, se, 7, 7 plus, 8, 8 plus, iphone X gibi modeller pubg mobile için uyumlu telefonlar listesindedir.

Sony İçin Pubg Uyumlu Telefon Listesi

Sony xperia z3, xperia z3+, xperia Z5, xperia x, xperia xa, xperia xa1, xperia xa ultra, xperia xz, xperia xz premium, xperia xz1, xperia xz2, xperia xz3 pubg için uyumlu telefonlardır.

Samsung İçin Pubg Uyumlu Telefon Listesi

Samsung galaxy s5, galaxy s6, galaxy s7, galaxy s8, galaxy s9, note4, note5, note8, a5-8-9, c5, c7 pubg mobile için uyumlu telefonlardır.

Oyunda çeşitli grafik ayarları var. Ayarlara girerek telefonunuzun sistemine göre grafik ayarlaması yapabilirsiniz.

Shadows(gölgeler):

Öncelikle gölgelendirme ayarı ekran kartlarının korkulu rüyasıdır. Oyundaki nesnelerin ışığa paralel olarak giden gölegesinin ne kadar kaliteli olacağını belirler. Oyunlarda Shadow Quality artarsa gölgelendirme kalitesi artar.

Textures (dokular):

Bu ayar oyundaki nesnelerin ne kadar net veya ne kadar detaylı bir şekilde gözükeceğini belirler. Ekran kartınızın VRAM’ini kullanır. Doku ayarların performansa etkisi yüksektir. Bu ayarları düşürmek performansı %20 oranında artırır.

Hareket Bulanıklığı :

Bu ayar hareket halindeyken etrafı bulanık gösterir düşmanı görmenizi zorlaştırır. Eğer bu efekti seviyorsanız açabilirsiniz. Onunun performansına %3 oranda etki yapar.

Yeşillik :

Oyundaki ağaçlar ve çimenlerin nasıl görüneceğini belirler. Performansa çok fazla bir etkisi yoktur. İsteğe bağlı olarak açıp kapatabilirsiniz.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir