Menü Kapat

Shopier Kargo Ücreti Belirleme

Shopier kendi çapında üretim yapan ev hanımları ve gelir sağlamak isteyen öğrenciler için satış yapma imkanı sunan mükemmel bir platform. Evde ürettiğiniz ya da elinizde bulunan ürünleri sosyal medyayı kullanarak satmak için shopier kargo ücreti belirleme işlemi yapmanız gerekir. Ürün listeleme aşamasında yapacağınız bu işlem, kargo ücretini alıcının mı satıcının mı ödeyeceğini ve kargo ücretinin ne kadar olacağını belirler.

Shopier Kargo Ücreti

Ne satmak istediğinizi belirlediyseniz ve ürün listeleme aşamasına geldiyseniz sırada e ticaretin en önemli aşaması olan kargo işlemi vardır. Bu işleme başlamak için ilk başta Shopier anlaşmalı kargo listesine göz atın. Kargo firması seçerken kullanıcı yorumlarına ve müşteri memnuniyetine özen gösterin. Çünkü kargo firması alıcı ve satıcı arasında bir köprü kurar. Bu ilişkinin iyi olmasını istersiniz.

Shopier anlaşmalı kargo ücretlerini görmek için shopier hesabınıza giriş yapın ve sağ üst kısımdan ücretlendirme seçeneğine tıklayın.

shopier kargo ücreti

Daha sonra kargo ücretleri seçeneğine tıklayın.

shopier kargo ücreti 2021

Burada kargo firmalarının ağırlığa göre aldığı ücret tablosu verilmiştir. satacağınız ürünün desi/ağırlık miktarını hesaplayıp seçtiğiniz kargo firması için birim shopier kargo fiyatını öğrenmeniz gerekiyor. Mng Kargo ya da Yurtiçi Kargo firmalarından hangisini seçecekseniz desi fiyatını öğrenin ve sonraki aşamaya geçin.

Burada önemli olan bir nokta var. Ürün listeleme ekranında kargo ücretini alıcı ödeyecekse bile kargo tipini ‘Satıcı Öder’ seçeneğini işaretleyin.

Shopier kargo tipi

Şimdi yapacağınız işlem iste ‘Diğer Seçenekler’ den ‘Kargo Ücreti’ kısmını belirlemek. Örnek olarak Yurtiçi Kargo 1 desi fiyatı alınmıştır. Siz kendi tercihinize göre kargo firmasını ve fiyatını değiştirebilirsiniz.

kargo ücreti

Sonuç olarak müşteri ürünü satın alırken 10,75 ₺ kargo ücreti ödeyecektir. Bu para shopier tarafından alınacaktır. Shopier komisyon ücretini aldıktan sonra ürün fiyatı üzerinden kalan kısmı size ödeme yapacaktır.

Shopier Komisyon Oranı

Shopier satıcılara sosyal medya üzerinden yönlendirme sayfası sağlayıp küçük bir komisyon ücretiyle satış yapmalarını sağlamaktadır. Merak edenler için Shopier komisyon oranı %4,5’tir. Yani Shopier, satış yapmış olduğunuz ürün fiyatının %4,5’ini komisyon ücreti olarak almaktadır. Kalan kısmı çarşamba günleri kaydetmiş olduğunuz hesaba yatırır.

Shopier kargo ücreti hesaplama

Satacağınız ürünün desi ağırlığını bilmiyorsanız shopier kargo ücreti hesaplama işlemi yapmanız gerekebilir. Bunun için https://www.yurticikargo.com/tr/online-servisler/fiyat-hesapla adresine gidip kargo ücreti hesaplayabilirsiniz.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir