Menü Kapat

Tp-link tl-wa850re Kurulum

Öncelikle günümüzde milyonlarca insan internet kullanıyor. Türkiye’de insanlar günde 4 saatini sosyal medyaya girerek geçiriyor. İnsanlar çeşitli sosyal medya platformlarında (instagram, youtube, facebook, twitter, pinterest) çok fazla zamanını harcıyor. Bütün bunları yapmak için sadece telefonun interneti yetmediğini göze alırsak ev interneti olmazsa olmaz haline geliyor. 2019 ocak ayı itibariyle ev internetlerinde adil kullanım kotası kalktı ve internet tamamen sınırsız hale geldi. Kullanıcılar adil kullanım kotasız internet sayesinde youtube, facebook, instagram, twitter gibi platformlara kotaya takılmadan kolay bir şekilde girmeye başladı. Ev ya da işyerlerine kurulan wifi modem sayesinde wireless ağının şifresini girerek kablosuz internete ulaşım sağlanıyor.

Bu yazımızda TP-Link TL-WA850RE 300Mbps Universal Wi-Fi Range Extender kablosuz bağlantı cihazının nasıl kurulacağını anlatacağım. Tp-link tl wa850re kurulum yapmak için aşağıdaki adımların hepsini uygulamanız gerekir.

Tp-link tl-wa850re Kurulum

İlk başta cihazımızı prize takıyoruz. Wireless gösterge ışığı yandıktan sonra butona bir kez basın. ER (menzil genişletici) ışığı aktif hale gelecektir. Cihaz kurulumunu kablolu ya da kablosuz olarak yapabilirsiniz. Eğer kablo kullanarak ayar yapmak istiyorsanız, Ethernet kablosunun bir ucunu cihaza diğer ucunu bilgisayarımıza takıyoruz. Herhangi bir internet tarayıcıdan http://tplinkextender.net linkine girip tp link extender cihazının ayarlamaları yapabilirsiniz. Eğer wifi bağlantısı üzerinden kurulum yapmak isterseniz bilgisayarınızda wireless bağlantı özelliği olması gerekir. Wifi üzerinden TP-LINK_Extender_01D16D ağına bağlanıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir karşılama ekranı gelecektir. Kullanıcı adı ve şifresi genel olarak admin admin dir.

Şifreyi girdikten sonra yeni bir kullanıcı adı ve şifresi oluşturulsun mu diye bir ekran gelecektir. Bu kısımı değiştirmenize gerek yok ama isterseniz değiştirebilirsiniz.

Daha sonra sistem otomatik olarak etrafta müsait bir wifi ağı olup olmadığını kontrol ediyor.

Açılan ekranda karşınıza birçok wifi ağı çıkacak. Bağlanmak istediğiniz kablosuz wifi adını seçtikten sonra wifi şifresini yazın ve onaylayın.

Daha sonra yapılan ayarlamaların aktif olabilmesi ve daha stabil çalışması için için cihaz yeniden başlatılıyor.

Cihaz yeniden başladıktan sonra karşımıza bağlantı kurulduğuna dair bir ekran çıkmaktadır. Aşağıda “Genişletilmiş ağa bağlıyım” yazısını işaretleyip tamam dedikten sonra cihaz kullanıma hazır olacaktır.

Yani yukarıda her şey Tp-link tl-wa850re Kurulum ile ilgili. Bu harika yöntemle, tp link extender cihazın kurulumunu başarılı bir şekilde yaparsınız. Umarım beğenirsin, paylaşmaya devam et. Hala herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız, aşağıya yorum yapman yeterli.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir