Menü Kapat

Youtube Telif Hakkı Nedir?

youtube dispute açma

Bugün, youtube’a video yüklemeye devam eden milyonlarca video var ve bazı kullanıcılar kendi videolarını sadece bilgi amaçlı veya diğer eğlenceli amaçlar için başkalarıyla paylaşıyorlar, ancak bazen videolarında Telif Hakkı iddiası alıyorlar ve o zaman kullanıcılar genellikle tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Ancak o zaman, bu telif hakkına gerçekten itiraz edebilirsiniz, video tamamen sizin tarafınızdan yapılmışsa ve bir başkasının mülkünü veya haklarını kullanmadıysanız buna katılmayabilirsiniz. Ve telif hakkı talebiniz, çektiğiniz videoyla ilgili anket yapılarak kaldırılabilir. Devam etmek için aşağıda tartışılan eksiksiz rehbere bir göz atın.

YouTube’da Telif Hakkı Hak Talebi Nasıl İtiraz Edilir

Yöntem çok basit ve sadece birkaç adım uzunluğundadır ve bunu yalnızca telif hakkı talebini aldığınız video için uygulamanız gerekir ve daha sonra videonuzun ilgili makamdan incelemesi ve ardından bir video aslında kuralları ihlal ediyor veya etmiyor. Devam etmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Youtube Telif Hakkı Yönetimi

Her şeyden önce, e-posta adresinize gelen telif hakkı hak talebinde bulunulmuş videoların bağlantısını tıklamanız gerekir.

Bundan sonra Youtube’da bir Anlaşmazlık Bağlantısı Dosyasına  tıklayacaksınız  .

Bu seçeneğin ardından, “Bu materyali kullanmak için doğru hak sahibinden bir lisans veya yazılı iznim var”.

Bundan sonra devam düğmesine tıklayın ve yaptığınız seçimi onaylamak için başka bir kutuyu işaretleyin.

Şimdi yine orada Devam seçeneğini tıklamanız gerekiyor ve bundan sonra herhangi bir telif hakkı sorunu için katılmadığınız şarkıyı işaretleyeceğiniz bir sonraki ekranda olacaksınız.

 Ve sonra, bu iddiayı kabul etmediğinizi düşündüğünüz neden hakkında kısa bir açıklama girmeniz gerekiyor.

Ardından, buradaki iki onay kutusunu işaretleyin ve oradaki Devam  seçeneğini tıklayın .

Şimdi gönder düğmesini tıklayın, yorumunuz şimdi gönderildi.

Şimdi sadece Google’ın 30 güne kadar sürebilen yanıtını beklemeniz gerekiyor ve bundan sonra isteğiniz gerçekse ve kanıtlanırsa telif hakkı talebi çözülecektir.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir